SMC_CDQ2L32-50DMZ-M9N cylinder, CQ2-Z COMPACT CYLINDER
Brands
Product Code: CDQ2L32-50DMZ-M9N
  • Product Description
    CQ2 Z Series Compact Cylinder/Standard Type: Double Acting Single Rod
    CDQ2L32-50DMZ-M9N
    ▶ Space-saving cylinder with thin overall length design to realize compactness of the device
    ▶ Small auto switch can be attached on 4 sides (Ø12~Ø25 is 2 sides)
    ▶ There is no protrusion of the autoswitch.
    ▶ Light weight: 5~13% reduction (compared to conventional CQ2)
    ▶ Newly added support for 2-mountain clevis, compact foot-type fastener
    ▶ With auto switch (CDQ2 series: CDQ2, CDQ2W, CDQ2K, CDQ2KW, CDQP2, CDQ2□S, CDBQ2)
    ▶ Weight: 550 g
    Item / ModelSymbol / Information
    Built-in magnet
    D
    Built-in magnet
    Installation support equipment
    L
    Foot type
    form
    Pneumatic Type
    Tube Inner Diameter
    32
    Tube inner diameter 32mm
    Types of Port Screws
    RC/M Screw
    Cylinder Stroke
    50
    Cylinder Stroke 50mm
    Dual Stroke Marks
    No dual-stroke mark
    Cylinder Stroke2
    No cylinder stroke 2
    Body options
    M
    Rod tip male thread
    Home with auto switch
    Z
    ø12-ø25 2 sides/ø32-ø100 4 sides
    Installation bolt enclosed
    No mounting bolts
    Rod Terminal
    There is no gold ball
    Autoswitch
    M9N
    Solid State Auto Switch, Grommet, With Lamp, 3-wire (NPN), Lateral Discharge, Lead Wire 0.5m, Applicable Voltage: DC5V, 12V, 24V(DC4.5~28V)
    -20%
    [WOOSUNG] Ten Commandments Metal Pen-Ballpoint Pen..
    Ship from South Korea
    -32%
    [WOOSUNG] Gift Set Metal Book Mark (Cross)+Ten Com..
    -22%
    [Wefun] Snack24 Mega Mixed Snack Set 32P – Extra-L..
    -50%
    [thejoen] 50 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -40%
    [thejoen] 20 pieces of sweat absorption hairbands ..
    -36%
    -58%
    [Thejoen] 100 pieces of sweat absorption hairband ..
    -13%
    [Tendergarden] Morning Breeze Room Spray Nr.51 100..
    -7%
    [Tender garden] Hydro Perfumed Body Wash 300ml-pre..
    -9%